Na Podkově 84
569 92  Bystré u Poličky
Česká republika
hotel roku

Senior program

SLANÝ BAZÉN – BAZÉN S MOŘSKOU VODOU

Mořská sůl Margherita se získává tradičním způsobem – přímým odpařováním mořské vody, čímž jsou
zachovány veškeré minerály a tím se náš bazén stává léčivým.

V CENĚ UBYTOVÁNÍ v našem hotelu je i bazén s mořskou vodou.

Bazén o rozměrech 12x6x1,4 m  s garantovanou teplotou  vody 28°C a teplotou vzduchu 31 – 32° C.

Bazén v Hotel Bystré nabízí ojedinělou možnost plavat v „mořské vodě“.

Voda není chlorována chemicky, ale je do ní přídávana mořská sůl.

Technologie od australské firmy Oceanic je vhodná i pro alergiky a astmatiky a doporučuje se dětem s atopickým ekzémem.

Voda je bakteriologicky nezávádná při šetrnějším způsobu desinfekce a můžeme se pochlubit vyšší teplotou než má většina plaveckých bazénů.

Technologie úpravy vody

Pro chlorování je nutné v bazénové vodě rozpustit speciální bazénovou sůl v poměru 4 – 5 kg soli na 1m3 vody. Tím se vytvoří solinita vody v rozmezí 0,4 – 0,5%. V elektrolytické cele, instalované v bazénovém okruhu působením el. proudu dochází ke štěpení molekul soli a ke tvorbě plynného chloru, který je okamžitě rozpuštěn ve vodě a vzniká kyselina chlorná, která je základním dezinfikantem bazénové vody. V procesu elektrolýzy rovněž vznikají další účinné sanitační látky a to ozón a kyslík. Proto je tato voda vhodná i pro plavání malých dětí i lidí s citlivou pokožkou.

Pro zlepšení kvality vody jsou v bazénovém okruhu instalované UV lampy, které dodatečně čistí vodu od nežádoucích bakterií, snižují hodnoty vázaného chloru.

Hotelový bazén s dětmi

Voda je cca 5x méně slaná než voda mořská, děti ji lépe snášejí a je pro ně naprosto nezávadná. Voda nemá nepříjemný chlorový zápach a nezpůsobuje podráždění očí a pokožky.

Slaná voda je sice náročnější na údržbu, vyžaduje důslednější osobní hygienu, ale odmění vás příjemným pocitem z plavání a potápění.

Hotel Bystré *** na Vysočině představuje příjemné ubytování v blízkosti přírody. Nachází se v centru malého městečka Bystré, nedaleko Svitav a krásného města Polička. Nově zrekonstruované historické budovy hotelu jsou často a opakovaně vyhledávány návštěvníky pro svou příjemnou atmosféru a ochotný personál. Hotel Bystré je Family friendly – tedy hotel přátelský k rodinám s dětmi. Nabízí také bezbariérové ubytování a je vhodný i pro tělesně postižené, seniory, rodiny s malými dětmi (kočárky) a podobně.

© 2012–2017 hotel-bystre.cz Created by Zserver

Hotel Bystré v Bystrém hodnocení