Na Podkově 84
569 92  Bystré u Poličky
Česká republika
hotel roku

SAUNA

Prostorná švédská sauna pro 10 osob

Prostorná sauna

s relaxačním prostorem

Sauna - relaxační prostor

s ochlazovacím bazénkem (170 x 225  x 70 cm)

Sauna ochlazovací bazének

pronájem sauny
1 hodina 450,- Kč*
cena včetně DPH

Kdy začít se saunováním

Není přesně stanoveno, odkdy je sauna pro děti vhodná. Převládá názor, že by se měly začít saunovat až v době, kdy jsou dostatečně pohyblivé, běžněudržují tělesnou čistotu a umí říci či jinak vyjádřit svá přání a pocity, což bývá zhruba okolo 3. roku. Na druhou stranu Finové berou své potomky do sauny již krátce po narození (jakmile odpadne zaschlý pupečník). Dá se říci, že většina Finů se v sauně i narodila. Na 5 milionů Finů připadá asi 2 miliony saun!

Vše se dozajista dozvíte ve filmu „The truth about Sauna“ (Pravda o sauně), který odvysílala ČT.

Samozřejmě záleží i na tom, kde bude saunování probíhat. Jedná-li se o domácí saunu je situace jiná než u veřejné. V tomto případě je za spodní věkovou hranici považován třetí měsíc života.

Proč chodit do sauny

Saunování posiluje obranyschopnost organizmu. Pozitivní vliv má obzvláště na děti, které mají často respirační potíže a u astmatiků. Pro posílení imunity se doporučuje navštěvovat saunu pravidelně jedenkrát týdně.

Přínosem je také zkvalitnění spánku, zlepšení nálady a celkové pohody.

Jdeme s dětmi do sauny

Rozhodnete-li se vzít svého potomka do sauny, určitě se vyplatí mu dopředu vysvětlit, jak to tam bude vypadat, co se bude dít a podobně.

Postupuje se stejně jako u dospělých, tedy ve čtyřech fázích (umytí, ohřátí, ochlazení, ukončení). Prohřátí a ochlazení se má pro věkovou kategorii 3–6 let opakovat dvakrát, u školáků třikrát.

Délku saunování nelze dopředu plánovat, měla by vycházet ze stavu dítěte (je třeba počítat s tím, že se zahřívá rychleji než dospělý). Je-li neklidné či vykazuje jakékoliv jiné známky toho, že není v pohodě, je nutné tělo ochladit. Každopádně prohřívání by nemělo přesáhnout 5–8 minut. Při ochlazování je třeba dát pozor na podchlazení (jedná se opět o krátkou dobu, u menších dětí stačí vlažná voda, nakonec je možné lehké postříkání studenou).

Zdroj informací:

Sauna a děti – Prof. MUDr. Jan Janda, CSc., Pediatrická klinika v Motole

Hotel Bystré *** na Vysočině představuje příjemné ubytování v blízkosti přírody. Nachází se v centru malého městečka Bystré, nedaleko Svitav a krásného města Polička. Nově zrekonstruované historické budovy hotelu jsou často a opakovaně vyhledávány návštěvníky pro svou příjemnou atmosféru a ochotný personál. Hotel Bystré je Family friendly – tedy hotel přátelský k rodinám s dětmi. Nabízí také bezbariérové ubytování a je vhodný i pro tělesně postižené, seniory, rodiny s malými dětmi (kočárky) a podobně.

© 2012–2017 hotel-bystre.cz Created by Zserver

Hotel Bystré v Bystrém hodnocení