Na Podkově 84
569 92  Bystré u Poličky
Česká republika
hotel roku

Tipy na zajímavé akce

centrum Eden

Druhou květnovou neděli, tj. 13. 5. 2017, se Městské muzeum Bystřice nad Pernštejnem, Depozit – Muzeum veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem a Centrum EDEN připojí již k tradiční celorepublikové akci – NOCI MUZEÍ.

Muzejní noc bude tentokrát zaměřena na 50. – 60. léta minulého století, a představí se ve své skutečné podobě s malou nadsázkou. Přesně tak, jak tomu odpovídá i název celé akce „Dohnat a předehnat… neztratit stopu“.

Více

Velikonoce na Edenu

Velikonoce na Edenu

Od pátku 14. dubna až do pondělí 17. dubna bude areál centra Eden otevřen pro všechny milovníky svátků jara. V sobotu a v neděli bude od 9.30 do 18.00 probíhat bohatý velikonoční program

Více

Hrad Svojanov

V březnu je hrad Svojanov otevřen o víkendech od 10 do 17 hodin. Ve všední dny pro skupiny po předchozí dohodě.

Srdečně Vás zveme na návštěvu!

více info: http://www.svojanov.cz/kulturni-akce

beseda v městské knihovně

Poďte se s námi projít tajemnými stezkami

Srdečně Vás zveme na (vlastivědnou) besedu s autorem knihy „Tajemné stezky:
od Pardubic k Českomoravskému pomezí“.

Beseda, v rámci které se s touto knihou a zajímavostmi v ní obsaženými díky panu Janu Řeháčkovi, šéfredaktorovi Vlastivědných listů Pardubického kraje, seznámíme, proběhne ve čtvrtek 30. března v obvyklou dobu na obvyklém místě, tj. od 17 hod. v Komunitním sále MFD. Vstupné 20 Kč.

Bližší informace o knize a tématech, kterým je věnována, najdete na následujícím odkazu: http://www.databazeknih.cz/knihy/od-pardubic-k-ceskomoravskemu-pomezi-293872

BESEDA SE ZBYŇKEM FRICEM

Nenechte si ujít besedu s hercem, tanečníkem, zpěvákem a bysterským rodákem Zbyňkem Fricem 

S kolem kolem světa

S kolem kolem světa

Městská knihovna Bystré

vás zve na besedu

S kolem kolem světa

s Petrem Mazalem

 

Beseda se koná

ve čtvrtek 29. září

od 17 hodin v Komunitním sále Multifunkčního domu.

 

Vstupné 20 Kč

Královský klenot už je na hradě!

Originál pohřební koruny Přemysla Otakara II. je součástí stálé expozice Pražského hradu. Na pořízení repliky přispělo svojanovskému hradu město Polička, co by majitel tohoto historického sídla. Díky naprosto přesné kopii, bude tak mít veřejnost možnost tento významný národní klenot vidět také právě na hradě Svojanov. V prezentaci se bude střídat s poličským muzeem, kde byla koruna k vidění v minulém roce.

V dubnu je hrad otevřen denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

 

hrad Svojanov

Neznámé fotografie Bohuslava Martinů

Městské muzeum a galerie Polička poprvé zveřejňuje nalezená nepublikovaná díla.

PBM Fbm 008 029PBM Fbm 088 161PBM Fbm 239 228PBM Fbm 292 439PBM Fbm 434 222PBM Fbm 456 427a

Neznámé fotografie Bohuslava Martinů. Městské muzeum a galerie Polička poprvé zveřejňuje nalezené dosud nepublikované fotografie skladatele Bohuslava Martinů. Nejčastěji jde o soukromé fotoamatérské záběry z rodinného prostředí či z okruhu přátel.http://www.hotel-bystre.cz/tipy-na-zajimave-akce/nezname-fotografie-bohuslava-martinuhttp://www.hotel-bystre.cz/tipy-na-zajimave-akce/nezname-fotografie-bohuslava-martinuhttp://www.hotel-bystre.cz/tipy-na-zajimave-akce/nezname-fotografie-bohuslava-martinuhttp://www.hotel-bystre.cz/tipy-na-zajimave-akce/nezname-fotografie-bohuslava-martinu

Velký naučný okruh v Bystrém

http://www.bystre.cz/images/velk_okruh-001-001.jpg

Velký městský okruh

Velký městský okruh Vás zavede do přírody, spojuje jednotlivé významné krajinné prvky, kapličky a drobné sakrální stavby. Projdete se nádhernou přírodou okolo Bystrého s impozantními výhledy do krajiny. Vyjde od kostela sv. Jana Křtitele, směrem na západ ulicí Sulkovskou, po turistické stezce směrem k Panskému lesu.

1. Strom rodáků (z filmu Všichni dobří rodáci)
2. Jerkův rybník
3. Boží muka U kostelíčka
4. Kašpárkův rybník
5. Soubor soch sv. Jana Nepomuckého a sv. Václava
6. Robotní cesta se starou stromovou alejí a výhledem na Bystré
7. renesanční zámek
8. Panský rybník
9. Rybník Rebeka
10. Kaplička sv. Jana Nepomuckého

Malý naučný okruh po městečku Bystré

http://www.bystre.cz/images/mal_okruh-001-001.jpg

Malý městský okruh spojuje jednotlivé významné nemovité památky a to dominantu Bystrého – poutní kostel sv. Jana Křtitele a Panny Marie Karmelské, faru, Základní uměleckou školu a barokní radnici. Všechny tyto památky jsou umístěny v samém srdci městské památkové zóny Nam. Na Podkově . Dále pak uvidíte památkově chráněnou budovu Sokolovny, renesanční zámek s rozlehlým zámeckým parkem a ševcovské řemeslné muzeum – Brounovu chaloupku.

1. Kostel sv. Jana Křtitele a Panny Marie Karmelské (r. 1726)2. Socha bolestné panny Marie (r. 1725)
3. Fara (r.1692)
4. Základní umělecká škola (stará škola z r. 1828)
5. Barokní radnice (r. 1719)
6. Sokolovna (r. 1934)
7. Renesanční zámek (r. 1950)
8. Minimuzeum – Brtounova chaloupka (r. 1723)

Město Bystré v křížovkách

V Informačním centru je nově k zakoupení brožura „Město Bystré v křížovkách“.

Najdete zde 20 křížovek zaměřených na historii, turistické zajímavosti, současnost města apod.

Cena: 20,-KčBrožura může být i vhodným dárkem pro Vaše blízké.  Bystré

Hrad Svojanov

Hrad Svojanov s unikátním domem zbrojnošů

Jedním z nejstarších královských hradů v ČR je malebný hrad Svojanov ležící nad údolím řeky Křetínky. Je to zároveň jediný hrad v republice, v jehož architektuře se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Navštívit můžete i ojedinělý dům zbrojnošů.

Apartmá Litomyšl

banner2Užijte si krásy Litomyšle se zázemím v luxusním apartmá.

Více

Sokolovna v naší obci

Zajímavě architektonicky řešená budova TJ Sokol (projekt ing. arch. Jan Drůbek), postavena svépomocí v letech 1932-1934.  Členstvo odpracovalo 50.000 hodin, finanční náklad činil 340.000,– Kč, tj. polovina plánovaného rozpočtu. Tělovýchovný a kulturní stánek města s pamětní deskou starostovi a mecenáši MUDr. Janu Drůbkovi (1869-1941) nad vchodem do divadelního sálu. Jeden z nejpozoruhodnějších sokolských stánků v Župě krále Jiřího. V Sokolovně se konaly slavné Šibřinky a vynikající divadelní představení, na letním cvičišti veřejná cvičení a volejbalové turnaje o Horácký pohár. Fotbalové hřiště vybudováno v roce 1954 pro oddíl kopané DSO Sokol a otevřeno 1. května t.r. V témž roce sehrál fotbalový oddíl 28 utkání, z nich 9 vítězných, s celkovým skóre 67:114. A fotbal se v Bystrém uchytil.

Hotel Bystré *** na Vysočině představuje příjemné ubytování v blízkosti přírody. Nachází se v centru malého městečka Bystré, nedaleko Svitav a krásného města Polička. Nově zrekonstruované historické budovy hotelu jsou často a opakovaně vyhledávány návštěvníky pro svou příjemnou atmosféru a ochotný personál. Hotel Bystré je Family friendly – tedy hotel přátelský k rodinám s dětmi. Nabízí také bezbariérové ubytování a je vhodný i pro tělesně postižené, seniory, rodiny s malými dětmi (kočárky) a podobně.

© 2012–2017 hotel-bystre.cz Created by Zserver

Hotel Bystré v Bystrém hodnocení