Na Podkově 84
569 92  Bystré u Poličky
Česká republika
hotel roku

NABÍDKA AKTIVIT V LÉTĚ

CO NABÍZÍ MĚSTEČKO BYSTRÉ

 • Farní hřiště  je nedaleko Hotelu u bysterské Fary je nově  vybudované dětské hřiště s prolézačkami a s volejbalovým a tenisovým kurtem, kam mají klienti Hotelu Bystré vstup zdarma.

Panorama - Bystré od Hartmanské kaple

OKOLÍ MĚSTEČKA aneb – kam dojdete pěšky

 

 • Kaplička sv. Jana Nepomuckého, asi 3 km od Hotelu Bystré v obci  Hartmanice, zdobí krajinu osmiboká barokní kaple sv. Jana z Nepomuku z roku 1708 se nachází uprostřed mohutných lip na vrcholu kopce cestou z Bystrého do Hartmanic.
 • Rozhledna Horní les se nachází v nadmořské výšce 774 m.n.m a její výška je 60 m.  Pěšky k ní lze  po modré TZ  směr Nyklovice (4 km).
 • Jedlová – Balda  asi  5 km z Bystrého směrem na Dolní Jedlovou, turistická stezka – červená.  Bývalé minerální lázně (nazývané též Tlatá studně nebo Zlatý pramen)a dochovaná kaplička se studnou s pramenem minerální vody Vás jistě okouzlí.
 • Údolí Křetínky Vás procházkou směrem ke Svojanovu provede přírodním parkem (55,7 km2, vyhl. v r. 1997) . Ten se rozkládá v širším okolí nejčlenitější a nejvíce zahloubené části toku Křetínky mezi Bohuňovem a Hamry s řadou zajímavostí lidskou činností jen nepatrně narušené přírody.

Hamry - Křetínka

PRO MILOVNÍKY KULTURY

 • Smetanova Litomyšl je mezinárodní operní festival, po Pražském jaru druhým nejstarším udebním festivalem v České republice, zároveň největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás.
 • Polička 555 je málo obvyklou kombinaci vážné hudby a soudobých populárních hudebních směrů doplněných o divadelní a ohňové představení.
 • Svojanovské kulturní léto nabízejí zajímavou podívanou. Jeho součástí je například Loutkářská pouť, Svojanovské šermování či festival písničkárů Svojanovská hláska.

Zámek Litomyšl panorama

 PŘÍRODNÍ KRÁSY

 • Toulovcovy maštale – tajemný svět proslulých pískovcových skalních měst láká k výletu. Přesto však nalezneme místa podobně atraktivní, která pozornosti návštěvníků poněkud unikají…
 • Nad obcí Hlásnice se nachází poutní místo zvané Majdalenka (kněžiště zříceného kostela upravené na kapli, zasvěcená Máří Magdaléně, dnes i poustevna), to vše s kouzelným výhledem.
 • Žd’árské vrchy – Milovy, Devět skal, Dráteníčky… kouzelná krajina Žďárských vrchů je charakteristická pestrým střídáním luk, pastvin, polí, lesů a rybníků, je protkána nepravidelnou sítí mezí, úvozových cest, lesíků či skupin stromů a keřů.

Kouzelná krajina Žďárských vrchů

PAMÁTKY V OKOLÍ

 • Hrad    Svojanov, který historicky patřil českým královnám,  Vás  zve na prohlídku svých  prostor, na zajímavé kulturní akce pořádané v letních měsících i na romantické posezení v hradní restauraci.
 • Město Polička v minulosti bývala věnným městem českých královen a v 18. století patřila mezi nejbohatší města Východních Čech. Do dnešních dnů se dochovaly městské hradby, na náměstí stojí jeden z nejkrásnějších mariánských sloupů v Čechách a barokní radnice s expozicemi městské galerie.
 • Litomyšl – krásné náměstí se zachovaným podloubím, zámek zapsaný na seznamu památek UNESCO a další úžasné kulturní památky.

DALŠÍ TYPY NA VÝLET

Noční hrad Svojanov

Hotel Bystré *** na Vysočině představuje příjemné ubytování v blízkosti přírody. Nachází se v centru malého městečka Bystré, nedaleko Svitav a krásného města Polička. Nově zrekonstruované historické budovy hotelu jsou často a opakovaně vyhledávány návštěvníky pro svou příjemnou atmosféru a ochotný personál. Hotel Bystré je Family friendly – tedy hotel přátelský k rodinám s dětmi. Nabízí také bezbariérové ubytování a je vhodný i pro tělesně postižené, seniory, rodiny s malými dětmi (kočárky) a podobně.

© 2012–2017 hotel-bystre.cz Created by Zserver

Hotel Bystré v Bystrém hodnocení