Letní aktivity

Nabídka aktivit za příznivého počasí, zejména v létě, zahrnuje turistické cíle v okolí městečka Bystré i přímo v bezprostředním okolí hotelu.

 

CO NABÍZÍ MĚSTEČKO BYSTRÉ

 

Farní hřiště pro děti

Nedaleko Hotelu u bysterské Fary, je nově vybudované dětské hřiště s prolézačkami a s volejbalovým a tenisovým kurtem, kam mají klienti Hotelu Bystré vstup zdarma.

Kostel sv. Jana Křtitele a Panny Marie Karmelské

Kostel je zasvěcen sv. Janu Křtiteli a je údajně nejstarším poutním místem Panny Marie Karmelské u nás. Od hotelu je kostel vzdálen jen pár kroků.

Minimuzeum

Bysterské minimuzeum patří mezi nejstarší dochovaná obydlí v Bystrém. Tzv. Brtounova chalupa dnes slouží jako minimuzeum (expozice ševcovského řemesla a lidového umění).

Bysterský renesanční zámek

Bysterský renesanční zámek patří k hlavním symbolům města, stejně jako přilehlý zámecký park v anglickém stylu

OKOLÍ MĚSTEČKA ANEB KAM DOJDETE PĚŠKY

Kaplička Sv. Jana Nepomuckého

asi 3 km od Hotelu Bystré v obci Hartmanice, zdobí krajinu osmiboká barokní kaple sv. Jana z Nepomuku z roku 1708 se nachází uprostřed mohutných lip na vrcholu kopce cestou z Bystrého do Hartmanic.

Rozhledna Horní les

Rozhledna se nachází v nadmořské výšce 774 m.n.m a její výška je 60 m. Pěšky k ní lze dojít po modré turistické značce směr Nyklovice (4 km).

Jedlová – Balda

Asi 5 km z Bystrého směrem na Dolní Jedlovou, turistická stezka – červená. Bývalé minerální lázně (nazývané též Zlatá studně nebo Zlatý pramen) a dochovaná kaplička se studnou s pramenem minerální vody Vás jistě okouzlí.

Údolí Křetínky

Procházkou směrem ke Svojanovu Vás provede přírodním parkem (55,7 km2, vyhl. v r. 1997) . Ten se rozkládá v širším okolí nejčlenitější a nejvíce zahloubené části toku Křetínky mezi Bohuňovem a Hamry s řadou zajímavostí lidskou činností jen nepatrně narušené přírody.

PRO MILOVNÍKY KULTURY

Hudební festival Smetanova Litomyšl

Smetanova Litomyšl je mezinárodní operní festival, po Pražském jaru druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice. Zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás.

Kulturní festival Polička 555

Polička 555 je málo obvyklou kombinaci produkce vážné hudby a soudobých populárních hudebních směrů doplněných o divadelní a jiná představení.

Svojanovské kulturní léto

Festival nabízí zajímavou podívanou. Jeho součástí bývá například Loutkářská pouť, Svojanovské šermování či festival písničkářů Svojanovská hláska.

PŘÍRODNÍ KRÁSY

Toulovcovy maštale

Tajemný svět proslulých pískovcových skalních měst láká k výletu. Příjemná procházka lesem až ke skalnímu městečku.

Nad obcí Hlásnice

se nachází poutní místo zvané Majdalenka (kněžiště zříceného kostela upravené na kapli, zasvěcená Máří Magdaléně, dnes i poustevna), to vše s kouzelným výhledem.

Žd’árské vrchy

Milovy, Devět skal, Dráteníčky, Čtyři palice, Bílá skála… kouzelná krajina Žďárských vrchů je charakteristická pestrým střídáním luk, pastvin, polí, lesů a rybníků, je protkána nepravidelnou sítí mezí, úvozových cest, lesíků či skupin stromů a keřů. Skály jsou častým cílem příznivců skalního lezení.

PAMÁTKY V OKOLÍ

Hrad Svojanov

Historicky patřil českým královnám. Zve Vás na prohlídku svých prostor, na zajímavé kulturní akce pořádané v letních měsících i na romantické posezení v hradní restauraci. V posledních letech prochází Svojanov postupnou zdařilou rekonstrukcí.

Město Polička

V minulosti bývala věnným městem českých královen a v 18. století patřila mezi nejbohatší města Východních Čech. Do dnešních dnů se dochovaly městské hradby, na náměstí stojí jeden z nejkrásnějších mariánských sloupů v Čechách a barokní radnice s expozicemi městské galerie.

Litomyšl

Krásné náměstí se zachovaným podloubím, zámek zapsaný na seznamu památek UNESCO a další úžasné kulturní památky.

 

NEZÁVAZNÁ REZERVACE

Tento formulář slouží pro odeslání poptávky ubytování. Vyplňte prosím všechna políčka a odešlete kliknutím na tlačítko Odeslat. Ozveme se Vám co nejdříve.
Odesláním nezávazné poptávky dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27.4.2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (GDPR).

Plné znění https://www.hotel-bystre.cz/gdpr/