Zimní aktivity

SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ

  • Ski areál Bystré – Hamry cca3 km od Bystrého, v malebné vesničce Hamry, najdete 380 m dlouhou sjezdovku s umělým zasněžováním a kvalitním vlekem, jehož obsluha Vám při větším počtu zájemců vyjde vstříc i mimo vyhrazené hodiny. Ke kvalitnímu zázemí patří i parkoviště a útulná hospůdka.
  • Ski areál Olešnice10 km od Bystrého byl pro milovníky zimních sportů otevřen nový SKI – areál. Kvalitu sjezdové trati (500 m) zajistí umělé zasněžování, každodenní údržba rolbou a dva vleky. Pro příznivce večerního lyžování je připraveno umělé osvětlení svahu. Kvalitní zázemí, včetně prostorného parkoviště a bufetu. Dále je pro děti zdarma malý vlek a možnost objednání lyžařské školičky Newman. Dále zde mají i půjčovnu lyží, snowboardů a jiné výbavy.
  • Ski snow park Nové Město na Moravě vyhlášené středisko zimních sportů, známé např. ze Zlaté lyže, je od Bystrého vzdáleno přibližně 25 km

BĚŽKAŘSKÉ TRATĚ

Tratě pro běžkaře nejsou v přímém okolí upravovány. Vzhledem k velkému počtu vyznavačů tohoto sportu najdete v okolí Bystrého mnoho tras pro začátečníky až po trasy pro nejnáročnější milovníky tohoto sportu.

Běžkařská trasa:

  • Jimramov – Dalečín – Bystré projížďka Drahanskou vrchovinu v délce 20 kilometrů.
  • Turistické běžecké trasy, které se upravují v okolí Nového Města na Moravě, dosahují délky 100 km. Trasy jsou upravovány severovýchodně od Nového Města na Moravě a vedou přes území obcí Vlachovice, Sklené, Tři Studně, Fryšava, Kadov, Krátká, Sněžné, Samotín, Blatiny, Milovy, Podlesí, Kuklík, Odranec, Věcov, Jimramovské Pavlovice, Míchov, Roženecké Paseky, Studnice, Rokytno, Pohledec, Maršovice, Jimramov, Zubří, Radňovice, Jiříkovice a Nové Město na Moravě.


BRUSLENÍ A SÁŇKOVÁNÍ

Je oblíbenou zimní radovánkou v Bystrém. Jako plocha pro bruslaře poslouží místní rybníky, vždy pečlivě udržované místními nadšenci. Je zde i možnost využití umělého venkovního kluziště na místním farním hřišti. Kopců pro sáňkování je zde bezpočet. záleží pouze na Vás a Vaší odvaze.

NEZÁVAZNÁ REZERVACE

Tento formulář slouží pro odeslání poptávky ubytování. Vyplňte prosím všechna políčka a odešlete kliknutím na tlačítko Odeslat. Ozveme se Vám co nejdříve.
Odesláním nezávazné poptávky dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27.4.2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (GDPR).

Plné znění https://www.hotel-bystre.cz/gdpr/