Na Podkově 84
569 92  Bystré u Poličky
Česká republika
hotel roku

HISTORICKÉ PAMÁTKY V OKOLÍ

 • Hrad Svojanov, který historicky patřil českým královnám,  Vás  zve na prohlídku svých  prostor, na zajímavé kulturní akce pořádané v letních měsících i na romantické posezení v hradní restauraci.
 • Město Polička v minulosti bývala věnným městem českých královen a v 18. století patřila mezi nejbohatší města Východních Čech. Do dnešních dnů se dochovaly městské hradby, na náměstí stojí jeden z nejkrásnějších mariánských sloupů v Čechách a barokní radnice s expozicemi městské galerie.
 • Litomyšl – krásné náměstí se zachovaným podloubím, zámek zapsaný na seznamu památek UNESCO a další úžasné kulturní památky.
 • Rokokový zámek Nové Hrady je obdélníkového půdorysu, vybíhají dvě odstupňovaná postranní křídla, spojená terasou, jež odděluje od zámku čestný dvůr.
 • Zámek Lysice nabízí stylové zámecké interiéry, sbírku rodiny Dubských, soubor historických střeleckých terčů, české sklo, zbraně a další historické unikáty.

Litomyšl - klášterní zahrady

NEZAPOMEŇME NA ZŘÍCENINY

 • Zřícenina hradu Aueršperk má zachováné zbytky příkopu a torzo válcové věže chránící bránu, dále skromné zbytky hradeb a na východ od věže tehdejšího hradu Aueršperk základové zdivo.
 • Zřícenina hradu Dalečín, který byl typem hradu s plášťovou zdí na oválném půdorysuse nachází v nádherné přírodě Žďárských Vrchů u Dalečína, od Hotelu Bystré cca 10km.
 • Zřícenina hradu Zubštejn patří k nejstarším hradům na Moravě. Zvaného též hrad Kámen nebo hrad Lapíš. V západní části dolní ohrady jsou pozůstatky budov.
 • Ve výšce 643 m.n.m. se nalézá zřícenina hradu Louka u Kunštátu, jehož počátky sahají dle archeologických nálezů do konce 13. století, avšak první písemná zmínka je až z roku 1360, kdy jej drží Proček z Lomnice.

Zubštejn-zřícenina hradu u Bystřice nad Pernštejnem

TECHNICKÉ PAMÁTKY V OKOLÍ

 • Klamova huť -jde o poslední zachovanou železárenskou huť z 19. století. Byla postavena v roce 1855 a sloužila až do roku 1893. Až do 90. let minulé století sloužila jako zkušebna vodních turbín.
 • Krytý most v Černvíru – přes řeku Svratku bylo v 18. století vybudováno několik krytých dřevěných mostů. Most v Černvíru je jedním z nejkrásnějších, nejlépe dochovaných a především je ze všechpodobných mostů  na Moravě

Poličské hradby.

 

 

Hotel Bystré *** na Vysočině představuje příjemné ubytování v blízkosti přírody. Nachází se v centru malého městečka Bystré, nedaleko Svitav a krásného města Polička. Nově zrekonstruované historické budovy hotelu jsou často a opakovaně vyhledávány návštěvníky pro svou příjemnou atmosféru a ochotný personál. Hotel Bystré je Family friendly – tedy hotel přátelský k rodinám s dětmi. Nabízí také bezbariérové ubytování a je vhodný i pro tělesně postižené, seniory, rodiny s malými dětmi (kočárky) a podobně.

© 2012–2017 hotel-bystre.cz Created by Zserver

Hotel Bystré v Bystrém hodnocení